Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Królowa Śniegu u Lelewela

2013-04-16 14:29:09 (ost. akt: 2013-04-16 14:31:26)

Podziel się:

Czwartek, 11 kwietnia 2013 w Bibliotece im. Joachima Lelewela miało miejsce niezwykłe czytanie baśni z elementami biblioterapii dla najmłodszych dzieci. Wszystkim przybyłym małym i dużym widzom, pracownicy biblioteki rozdawali „oznaki uczestnictwa”.

Opiekunem, a zarazem pomysłodawczynią inscenizacji była pani Marta Juzepczuk. Oprawę graficzną przygotowały Alicja Krawczyńska i Weronika Kowalczyk. Aktorami widowiska byli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargii w Pułtusku. W rolę głównych bohaterów baśni wcielili się: jako Gerda - Kamila Chimkowska i Kay- Kajetan Orłowski, którzy znakomicie wczuli się w swoje kwestie, a dzieci od początku ich pokochały. Złą Królową Śniegu zagrała Elżbieta Gułajska. Starszą Panią przygarniającą Gerdę była Alicja Komkowska. Wroną pomagającą w poszukiwaniu przyjaciela z piaskownicy grała Karolina Jastrzębska, która niesamowicie operowała głosem przypominając prawdziwe dźwięki ptaka. W roli Laponki wystąpiła Dominika Szczypińska, natomiast Finką była Magdalena Gancarz. W dwie postacie wcieliła się Karolina Piotrowska. Zagrała Rena i Czarodziejkę. Zaś piękną i mądrą księżniczką była Kinga Szajczyk. Jakub Ptak wystąpił w roli Małej Rozbójniczki, a Marek Grabowski jako Stara Rozbójniczka. Narratorem była Martyna Kwiatek, która już w pierwszych sekundach przedstawienia zdobyła serca najmłodszych.
Uczniowie Liceum nie tylko przygotowali pełne wrażeń widowisko, ale również zadbali o to, aby i widzowie mieli w tym swój udział. Pomiędzy książkami powtykane zostały róże, które dzieci zbierały i wkładały do symbolicznego ogrodu. Między swoimi kwestiami aktorzy zadawali dzieciom pytania odnośnie baśni. Był to bardzo oryginalny pomysł na współpracę z widzami. Wieczór ten był wyjątkowy, jak sama baśń. Zapadł w pamięci dziecięcych główek. Przysporzył wiele wesołych momentów. Widowisko zostało nagrodzone gromkimi brawami. Mali widzowie wychodzili z biblioteki z uśmiechem na twarzy.

Po spektaklu dzieci z pomocą uczniów oraz rodzice ozdabiali zakładki do książek, aby potem obdarować nimi swoich najbliższych.
Ci, którzy nie byli, niech żałują, a my w imieniu organizatorów zapraszamy na kolejne spotkanie z Andersem, które miejmy nadzieje już nie długo.

Andrzej ŁachKomentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. krolik #1098176 | 77.253.*.* 29 maj 2013 09:34

    Królowa śniegu była rewelacyjna !

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz