Poniedziałek, 28 maja 2018. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

Pielęgniarki pikietują przed gabinetem dyrektora. Żądają pieniędzy

2013-04-15 07:30:16 (ost. akt: 2013-04-15 07:37:57)

Podziel się:

Tuż po godzinie 7.00 pielęgniarki z SP ZZOZ w Pułtusku, rozpoczęły pikietę przed gabinetem dyrektora. Pielęgniarki nie otrzymały jeszcze zapłaty za tzw. kontrakty za miesiąc luty. Jak mówi Pani Bożena Bruździak - NSZZ Pracowników Szpitala, wynagrodzenia powinny być wypłacone do 3 kwietnia, a jest 11. Ludzie nie mają za co żyć, tym bardziej, że do pracy dojeżdżają i wynagrodzenia mają minimalne.

Przypomnijmy 11 kwietnia jedną z głównych wiadomości na Mazowszu, w serwisie Kurier Warszawy i Mazowsza, był sytuacja pułtuskiego szpitala. Jak podał serwis pielęgniarki nie otrzymały wynagrodzenia za miesiąc marzec. My dowiedzieliśmy się, że niektóre pielęgniarki nie otrzymały jeszcze zapłaty za tzw. kontrakty za miesiąc luty. Pielęgniarki, jak mówiła w serwisie Pani Bożena Bruździak - NSZZ Pracowników Szpitala, wynagrodzenia powinny być wypłacone do 3 kwietnia, a jest 11. Ludzie nie mają za co żyć, tym bardziej, że do pracy dojeżdżają i wynagrodzenia mają minimalne. Serwis podał, że pieniądze nie wpłynęły z NFZ, ponieważ w dokumentach w oparciu o które rozlicza się placówka z NFZ pojawiły się błędy. Na wypłaty dla pracowników potrzeba ponad 1,5 miliona złotych. Pielęgniarki grożą odejściem od łóżek na dwie godziny, a inni pracownicy, że wezmą tego dnia urlopy na żądanie.

Komentarze (25) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Pułtuszczak #1069583 | 83.24.*.* 29 kwi 2013 09:44

  Taczki dla Dębskiego i Wroniewskiego już czekają !!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. xxxxx #1069581 | 83.24.*.* 29 kwi 2013 09:41

  A mierny starosta się cieszy , że sprawy ratusza przyćmiły jego szpitalne niepowodzenia i oszustwa!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Xd #1058086 | 95.51.*.* 17 kwi 2013 13:18

  Pułtuski szpital to krystaliczny przykład niekompetencji, głupoty i braku odpowiedzialności Zarządy Powiatowego w Pułtusku! Wniosek - źle skonstruowana i wprowadzona pod naciskami politycznymi ustawa samorządowa w 1999 roku nie spełnia współczesnych potrzeb społeczeństwa. Najbardziej w przypadku pułtuskiego szpitala cierpią na tym ludzie chorzy, którzy nierzadko przez wiele lat płacili składki zusowskie oraz chore dzieci, których diagnozowanie odbywa się tutaj w warunkach średniowiecza, gdyż nie ma specjalistów. Inną grupą, która jest przez władze powiatowe dyskryminowana jest personel niższy, czyli pielęgniarki i salowe. Powinny one jak najszybciej powiadomić o powstałej sytuacji Komisję Europejską i organizacje pozarządowe, np. Amnesty International. Wystarczy wysłać odpowiednie e-maile - adresy są na stronach www. Wtedy dopiero cyniczni urzędasowie i lokalne kacyki wezmą się do roboty, w przeciwnym razie będą was nadal ignorować!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Pułtuszczak #1057921 | 83.24.*.* 17 kwi 2013 10:21

  Koszary, Szpital, most bujany, budynek po starym szpitalu, zadłużenie miasta i powiatu, brak obwodnicy i bezrobocie oraz idiotyczne inwestycje marnujące pieniądze typu: szkaradna fontanna/500.000 tys./ remont ratusza , najdroższy kibel w Polsce , budowa dwóch hal na kredyt!!!!!!!!!! Mogę wyliczyć dalej!!!Same kurwa sukcesy lokalnych pseudosamorządowców a nazwiska tych geniuszów możecie sobie sami tu dopisać !!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Paweł Jakowicki #1057773 | 83.6.*.* 17 kwi 2013 08:41

  Tak wygląda standardowe przejecie majątku publicznego, byłem w szpitalu w dniu protestu okazało się z relacji pielęgniarek że dyrekcja się zabarykadowała i dostępu do dyrektora nie ma. Dziwne że szef nie chce walczyć wspólnie z załogą o wynagrodzenia a lekarze od stycznia nie otrzymali pensji i cześć pielęgniarek a dyrektor i ordynator inkasują nawet 50,000zł msc. Podobnie jak w przypadku koszar brak odpowiedniej interwencji w czas tj kompetentnej interwencji zarządu i pod okiem czujnych radnych powiatu mamy pata. Ktoś kto przejmie kierowanie szpitala w lipcu postara się zęby szpital funkcjonował właściwie, tak też wyglądają szpitale przekształcone w spółki handlowe spółki prywatne. I co Polacy, Pułtuszczanie, nic się nie stało i tak dalej i tak dalej Powodzenia życzę wyborcom wybierającym od lat tych samych dobrych zarządzających którzy za rok ponownie poproszą o głos w wyborach. Pułtuska rzeczywistość a po wyborach będziecie mieli pretensje do tych samych wybranych radnych i ich pryncypałów. Polecam JOW czyli jednomandatowe okręgi wyborcze i stronę oburzeni.pl i zmieleni.pl Pawła Kukiza. I wiecie już chyba że radni i władza nie da i nie zabierze wam pracy bo ktokolwiek w konkursie wyborczym, wygra wybory to nie zwolni pracowników po to żeby zastąpić ich swojakami, bo nie na tym sztuka tworzenia polega. INFO BUS Paweł Jakowicki 697 388 163 wszystko się dobrze skończy tylko trochę to potrwa jeszcze niestety

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (25)