Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Mieszkańcy Krajewskiego i Kościuszki chcą remontu ulicy

2013-04-05 08:39:33 (ost. akt: 2013-04-05 08:40:03)

Podziel się:

Mieszkańcy Pułtuska zamieszkujący ulice Rafała Krajewskiego i Kościuszki proszą Burmistrza o uwzględnienie przy remoncie ulic: Nowaka, Komisji Edukacji Narodowej, Wyszyńskiego oraz Łącznej – również ulicy Krajewskiego. Interweniowali w tej sprawie u burmistrza Zenona Kowalewskiego, ale odpowiedzi ich nie zadowalały.

113 mieszkańców zwróciło się również z petycją do Radnego z tego okręgu, Adama Prewęckiego. Radny na ostatniej Sesji poruszył ten problem. Mieszkańcy uważają, że ich ulice są bardzo zniszczone, Burmistrz, że są jeszcze w stosunku do innych ulic w dobrym stanie. Logiczne wydaje się wyremontowanie ulicy Krajewskiego razem z ciągiem ulic Nowaka, KEN itd., bo jest to jeden wspólny ciąg komunikacyjny.
Radnym w ostatnim czasie wykazuje dużą aktywność. Zwrócił się pisemnie do Burmistrza z wieloma pytaniami. Radny pytał Burmistrz miasta turystycznego, min.: Jaka jest ilość obiektów turystycznych? Jaka jest ilość wprowadzonych na rynek produktów turystycznych? Ilość podróży studyjnych oraz wymian zagranicznych realizowanych z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Pułtusku od początku kadencji? Liczba osób bezrobotnych i wykluczonych społecznie, które znalazły zatrudnienie w turystyce na terenie Gminy Pułtusk w ostatnim roku? Liczba imprez i wydarzeń przyciągających turystów oraz podnoszących atrakcyjność produktów i samego Pułtuska w okresie ostatnich 12 m-cy? Ilość oznakowanych atrakcji turystycznych, szlaków turystycznych i obiektów turystycznych? Długość zmodernizowanych dróg uwzględniających dojazdy do atrakcji turystycznych? Liczba obiektów noclegowych, gastronomicznych i sportowych? Liczba kilometrów profesjonalnie wytyczonych, oznakowanych i zagospodarowanych szlaków turystycznych? Ilość zagospodarowanych akwenów wodnych? Liczba obiektów turystycznych dostosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych? Ilość zabezpieczonych i niezabezpieczonych obiektów kulturowych? Ilość stworzonych ośrodków doradztwa dla branży turystycznej? Ilość zarejestrowanych organizacji branżowych? Ilość osób podejmujących działalność gospodarczą w sektorze turystyki? Kwota środków publicznych dostępnych na turystykę w 2013 roku? Liczba terenów z uregulowanym stanem prawnym przeznaczonych pod inwestycje turystyczne? Miasto, które nazywa się turystycznym powinno dbać o wygląd, stan swoich dróg i chodników.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. J. Chrzan #1114423 | 46.113.*.* 15 cze 2013 14:10

  Prewęcki to jeden z nielicznych radnych majacych swój styl i walczacych o sprawy ludzkie, jest coraz sprawniejszy. Jak zagłosował przeciwko podwyzce smieciowej, ma u mnie plusa. Tak trzymaj Adam.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Paweł Jakowicki #1114385 | 83.24.*.* 15 cze 2013 13:31

  Takich Samorządowców potrzebujemy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pułtuszczak #1044336 | 83.24.*.* 5 kwi 2013 09:17

  Dębski ma wszystko w dupie!Podniósł podatki od mieszkań by żyło mu się lepiej a wy lemingi pułtuskie możecie się pożalić do muszli klozetowej lub pogadać z koniem-ma wielki łeb , to was wysłucha.A niech pan mechanik samochodowy syn milicjanta utrwalającego system stalinowski w Polsce powie na jaką kwotę zadłużył miasto razem ze swoimi klakierami!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz