Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Co z tymi dzieciakami?

2013-04-04 18:03:52 (ost. akt: 2013-04-04 18:04:12)
Fot. UM Pułtusk

Fot. UM Pułtusk

Podziel się:

Rodziców dzieci w wieku przedszkolnym ostatnio bardzo interesuje, czy dzieci w Przedszkolach Miejskich Nr 5 i 4 w Pułtusku, będą mogły zostawać od 1 września dłużej niż do godziny 13:00, czyli do godzinny 16.30. Z odpowiedzi jaką udzielił na ostatniej Sesji Burmistrz Wojciech Dębski, Radnemu Cezaremu Gemzie wynika, że szansa na to, aby w obu przedszkolach dzieci zostawały dłużej, jest nikła.

Ten problem nadal bulwersuje mieszkańców Pułtuska. Rodzice dzieci w Pułtusku, mają nadzieję, że w tym roku będą mogli wybierać, czy ich dzieci będą chodziły do przedszkola miejskiego np. nr 4 czy 5 do godziny 16.30. Mają nadzieję, że nie będą postawieni pod ścianą, że będzie jedynie jedno przedszkole miejskie wskazane przez Burmistrza.
Od marca, po długich domaganiach się rodziców, około trzydzieścioro dzieci zostaje do godziny 16 w Przedszkolu nr 5, a rodzice ciągle się dopytują, jak będzie od września. W Przedszkolu nr 4 od września 2012 roku wszystkie dzieci zostają po godzinie 13 (rodzice wówczas nie mieli wyboru, jak chcieli aby ich dzieci zostawały po godzinie 13, musiały zapisać dzieci do ”czwórki”).
Niestety rodzice powinni raczej zwrócić się z prośbą (wysyłać e-maile, nic nie kosztuje) do Pana Premiera lub Pani Minister Edukacji Narodowej, aby ta wprowadziła odgórne regulacje, które zmuszą Burmistrzów, Wójtów, Prezydentów Miast do wydłużonego czasu pracy przedszkoli, najlepiej nie odpłatnie (obecnie 3.04 za godzinę, to nie jest mało).
Na władze samorządowe raczej nie można liczyć. Władze samorządowe nauczyły się tylko narzekać, że ktoś obarcza ich dodatkowymi obowiązkami i nie daje pieniędzy wystarczających, a najlepiej aby rodzice płacili jeszcze np. za świetlice w szkołach, a najlepiej za naukę dzieci i nie zapomnieli przy okazji o wysokich wynagrodzeniach dla władz samorządowych, bo te robią nam łaskę, że w ogóle są.
Skoro jest tak źle, to przecież nikt władz samorządowych nie zmusza do tego, aby ponownie ubiegały się o reelekcję. Można powiedzieć dziękuje, wybierzcie sobie kogoś innego? Jeżeli się nie podoba, władzom samorządowym, to można zrezygnować. Nie ma ludzi nie zastąpionych, a może przyjdzie inny i nie będzie narzekał. Ustawodawca przewidział taką możliwość.

Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB