Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Barwne rękodzieła osób niepełnosprawnych

2013-03-24 11:58:09 (ost. akt: 2013-03-24 12:01:31)

Podziel się:

Dzieci i młodzież ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Anny Karłowicz w Pułtusku, zorganizowały w sobotę 23 marca, w markecie ”Intermarche” Kiermasz Ozdób Wielkanocnych. Dochód uzyskany ze sprzedaży ozdób wielkanocnych zostanie w całości przeznaczony na potrzeby wychowanków SOSW im. Anny Karłowicz w Pułtusku.

Na dużym stole można było podziwiać własnoręcznie wykonane przez uczniów, z pomocą ich nauczycieli, różnego rodzaju ozdoby świąteczne. Pułtuszczanie mogli zakupić, za dowolną kwotę: palmy, stroiki, kolorowe pisanki, zajączki, kurczaczki, baranki, koszyczki i inne ozdoby. Ich prace były niezwykle barwne, estetycznie zdobione i przemyślane w każdym szczególe. Nauczycielom i uczniom, było niezmierni miło, bo ich rękodzieła cieszyły się dużym zainteresowaniem i wzięciem.

Zajęcia plastyczno-techniczne, poprzez precyzyjne wykonywanie prac plastycznych kształtują sprawność manualną, rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową i wyobraźnię przestrzenną. Praca artystyczna powoduje, że czują się osobami społecznie użytecznymi, co wpływa na ich wszechstronny rozwój. Jak podkreślali będący z dziećmi nauczyciele, są wdzięczni za okazane wsparcie, wykonane w stronę niepełnosprawnych wychowanków Ośrodka. Szczególne podziękowania składali Panu Grzegorzowi Grucy, Prezesowi Marketu Intermarche w Pułtusku oraz kadrze pracowniczej, za umożliwienie zorganizowania kiermaszu i okazaną życzliwość.

Do tych podziękowań dołączyli serdeczne życzenia świąteczne dla Redakcji Kuriera jej Czytelników.


Andrzej Łach

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB