Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Ostre słowa wójta i radnych

2013-03-21 11:27:30 (ost. akt: 2013-03-21 11:30:43)

Podziel się:

Wtorkowa, 19 lutego Sesja Rady Gminy w Świerczach była dość spokojna, ale nie zabrakło w niej ostrych stwierdzeń wójta Adama Misiewicza i radnych

Przewodniczący Rady Gminy Wiesław Kęsicki wielokrotnie zachęcał do merytorycznej dyskusji. Podkreślał, że jesteśmy tu po to, aby wypracować mądre rozwiązania, aby dyskutować o naszej gminie. Sesja można powiedzieć zaczęła się od polemiki przy interpelacjach pomiędzy Radnym Julianem Kutnerem a Wójtem Adamem Misiewiczem dotyczącej inwestycji w drogi powiatowe, Międzygminnego Związku Regionu Ciechanowskiego oraz aktualnej sytuacji ekonomicznej i rozwojowej Gminy Świercze. Radni podjęli również decyzję o metodzie i stawkach za odpady śmieciowe. Mieli wątpliwości przy niektórych zapisach regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Świercze. Przedsiębiorcy, w imieniu których w sprawie śmieci zabierał głos Radny Dariusz Siemborski, mówi płacę duże podatki, a gmina zostawiła nas samych sobie ze śmieciami. Jest nie w porządku. Mamy sami negocjować stawki z przyszłym odbiorcą śmieci, a te w takim wypadku mogą być znacznie wyższe. Głos Radnego popierał Przewodniczący Rady Wiesław Kęsicki mówiąc, że ten problem trzeba rozwiązać. Jedynym wyjściem jest podjęcie uchwały w sprawie odbierania odpadów od właścicieli nieruchomości, na której nie zamieszkują mieszkańcy, a powstają odpady komunalne.
Rada Gminy ustaliła również, że opłaty za odpady będą pobierane od gospodarstwa. Jedno i dwuosobowe gospodarstwa zapłacą 30 złotych za niesegregowane odpady, a 20 złotych za segregowane. Trzy i czteroosobowe zapłacą 35 złotych za niesegregowane, 25 złotych za segregowane. Pięcioosobowe i więcej – 40 złotych za niesegregowane, 30 złotych za segregowane. Gospodarstwa w wyraźnie oznakowane pojemniki będą zbierały odpady suche i mokre. Ustalono, że zbiórka selektywna odpadów odbędzie się objazdowo, dwa razy w roku.
Więcej w papierowym wydaniu Kuriera Pułtuskiego

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. janusz #1049854 | 188.33.*.* 10 kwi 2013 07:52

  tak się robi na zachodzie,jest oddzielny teren ogrodzony ,tam się zwozi odpady i segreguje .Po czym wywozi się do spalarni utulizacji.miejsca te to obwodnice miast .Ostatnio widziałem takie miejsce w Paryżu .Wygląd nie ciekawy ale pomaga załatwić problem.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. śmieci... #1030029 | 83.28.*.* 21 mar 2013 13:15

  Chyba ktoś upadł na głowę. Ci co będą segregować odpady będą je przetrzymywać 6 m-cy w gospodarstwie i czekać na odbiór.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tos too siooook!!! #1029945 | 83.24.*.* 21 mar 2013 11:50

  ŁOOOOJEJKUUUU!!!!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz