Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Zlikwidować straż miejską

2013-03-21 08:07:38 (ost. akt: 2013-03-21 08:08:25)
Monitoring miejski, oprócz policji, obsługuje też straż miejska

Monitoring miejski, oprócz policji, obsługuje też straż miejska

Autor zdjęcia: Patryk Siepsiak

Podziel się:

Niewspółmiernie wysokie zarobki w stosunku do wykonywanej pracy – to główny zarzut członków miejscowego ugrupowania Ruchu Palikota w stosunku do straży miejskiej w Pułtusku. Członkowie tej partii zgłosili już projekt likwidacji straży.

Co na to sami strażnicy? „Nie chcę się wypowiadać na temat żadnej partii politycznej. Nie wiem tylko dlaczego Ruch Palikota atakuje nas bez większych argumentów, skoro od mieszkańców nie usłyszeliśmy ani jednego złego słowa” - twierdzi Wincenty Bogusz komendant Straży Miejskiej w Pułtusku.
Komendant Bogusz odpiera także inne zarzuty Ruchu Palikota. Chodzi o to, że straż przynosi straty. „To nieprawda. Na pewno nie jesteśmy dużym obciążeniem dla budżetu miasta, jak podaje to Ruch Palikota. Chcę też dodać, ze nasza współpraca z policją układa się wzorowo” – twierdzi komendant.
Jeśli nie strażnicy miejscy to co? W zamian za straż miejską członkowie Ruchu proponują przeznaczyć pieniądze na zainstalowanie większej ilości kamer w mieście oraz na zwiększenie zadań policji.
A co na to burmistrz Pułtuska? „Liczę z każdą inicjatywą obywatelską. By w ogóle można było taką sprawę rozpatrywać Ruch Palikota musiałby swój wniosek poprzeć odpowiednią ilością głosów” – twierdzi Wojciech Dębski burmistrz miasta. I zapewnia , że jeśli taki wniosek trafi na jego biurko to będzie go rozpatrywał.
Teraz w straży miejskiej łącznie z komendantem zatrudnionych jest 6 pracowników. Sprawa powinna rozstrzygnąć się w ciągu kilku miesięcy. „Nie obawiam się utraty pracy. Nie ma na nas skarg mieszkańców , więc nie spodziewam się dużej ilości podpisów pod wnioskiem ruchu Palikota” – twierdzi komendant Bogusz.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Fryderyk Pawelec #1143754 | 178.42.*.* 15 lip 2013 14:54

  Moim zdaniem - straż miejska - tak, ale musi pokazać swymi działaniami, że jest potrzebna i pieniądze podatników z których płaci się strażnikom miejskim pensje nie są wyrzucane w błoto. W naszym mieście straż miejska nie spełnia swej roli, dlatego powinna być rozwiązana lub gruntownie zreorganizowana.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Paweł Jakowicki #1110113 | 83.24.*.* 11 cze 2013 15:28

  A Ja, nie zgadzam się z Ruchem Palikota w ogóle i nie tylko w tej sprawie i uważam ze straż miejska jest potrzebna, a kiedy Park Rozrywki zacznie funkcjonować to potrzebować będziemy dwukrotnie więcej strażników. Jestem współinicjatorem akcji referendalnej, i jestem przeciw likwidacji straży miejskiej. I stwierdzam, że Ruch Palikota swoimi postawami tylko szkodzi działaniom pro obywatelskim. Proszę to wziąć pod uwagę, nie wszystko wygląda tak, jak to malują . Info Bus 697 388 163

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. pultuszczanka #1109884 | 77.254.*.* 11 cze 2013 12:16

  Popieram Ruch Palikota, spotkalam sie osobiscie z chamstwem ze strony strazy miejskiej,te pieniadze ktore zarabiaja mozna wydac na potrzeby Pultuska a Oni niech sie wezma za prawdziwa prace.Zalozyli mundurek i zapominaja ze tez sa ludzmi mieszkajacymi w tym miescie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. byio #1042427 | 95.51.*.* 3 kwi 2013 13:29

  W Makowie Mazowieckim nowy burmistrz na początku swej kadencji zlikwidował straż miejską i wcale nie wpłynęło to na pogorszenie się bezpieczeństwa miasta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. były sanitariusz #1029800 | 79.191.*.* 21 mar 2013 09:16

  Myślę, że Komendant może się przeliczyć. Pomysł Ruchu Palikota jest wart poparcia.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz