Piątek, 22 czerwca 2018. Imieniny Pauliny, Sabiny, Tomasza

Są pieniądze na dodatkowe lekcje

2013-03-20 15:33:04 (ost. akt: 2013-03-20 15:39:41)

Uczniowie klasy II Technikum Logistyczne pod przewodnictwem Małgorzaty Roguszewskiej przedstawili tzw. żywą lekcję historii na temat "Faszyzm zrodził zagładę"


Uczniowie klasy II Technikum Logistyczne pod przewodnictwem Małgorzaty Roguszewskiej przedstawili tzw. żywą lekcję historii na temat "Faszyzm zrodził zagładę"

Autor zdjęcia: Rafał Jakimczuk

Podziel się:

500 tys. zł – taką kwotę na prowadzenie zajęć wyrównawczych oraz zajęć z języków obcych otrzymały wszystkie szkoły w gminie Gzy. Pieniądze pochodzą z unijnego programu Kapitał Ludzki „Wyrównywanie szans i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych, świadczonych w systemie oświaty”.

Dodatkowe zajęcia dla uczniów nienadążających za programem oraz zajęcia z języka angielskiego i rosyjskiego ruszą już od września br. Lekcje będą odbywały się w gimnazjum w Gzach i szkołach podstawowych w Przewodowie i Skaszewie.
„Dodatkowe zajęcia prowadzone będą przez rok i objęci nimi zostaną wszyscy uczniowie” – przekonuje zastępca wójta gminy Gzy Wiesław Ochtabiński.
Wiadomo już, że nauka języków obcych zakończy się egzaminem, a szkoły za cześć otrzymanych pieniędzy planują zakup pomocy dydaktycznych.
To nie wszystko. Samorządowcom gminy udało się uzyskać fundusze na zakup 110 komputerów dla szkół. Pieniądze pochodzą także z unijnego programu „Przeciwdziałanie wykluczaniu cyfrowemu”.
Sprzęt trafi zarówno do szkół jak i również do indywidualnych mieszkańców. Ci ostatni otrzymają 35 urządzeń podłączonych do Internetu. Komputery trafią do rodzin uzdolnionych dzieci, których nie stać na zakup takich urządzeń.
Dostęp do Internetu opłacany będzie przez dwa pierwsze lata z programu informatyzacji. Przez kolejne pięć lat opłaty będzie uiszczać gmina.
Anna Sokołowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB