Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Sprzedając koce ukradły biżuterię

2013-03-19 14:11:07 (ost. akt: 2013-03-19 14:12:17)

Autor zdjęcia: KMP w Ostrołęce

Podziel się:

Dwie kobiety, prawdopodobnie romki, podające się za akwizytorki okradły 82- letnią mieszkankę Świercz (pow. Pułtusk), zabierając jej trzy złote pierścionki.

W jednej z miejscowości pow. pułtuskiego dwie kobiety w wieku ok. 30 i 40 lat „odwiedziły „ starszą samotnie mieszkającą kobietę. Tłumaczyły, że są akwizytorkami i mają do sprzedania bardzo dobrej jakości koce za niską cenę. Pod pretekstem napicia się wody weszły do mieszkania. Jedna z nich zagadywała właścicielkę, a druga plądrowała mieszkanie.
Z szafki pokojowej zabrała złotą biżuterię o wartości 1000 zł. Oprócz ceny materialnej miała ona jednak dużo większą wartość sentymentalną. Stanowiła cenną pamiątkę z lat młodości starszej pani.
Jak wynika z policyjnych ustaleń, złodziejki odjechały samochodem osobowym, którym kierował działający z nimi mężczyzna. Postępowanie prowadzi PP w Świerczach.
Policja przypomina, aby nie wpuszczać do mieszkania nikogo obcego, szczególnie gdy jesteśmy sami. Drzwi wejściowe do mieszkania powinny być zamknięte, nawet wówczas gdy w mieszkaniu przebywają domownicy lub gdy wychodzimy z mieszkania choćby na chwilę. Jeśli w naszej okolicy pojawią się obce, podejrzanie zachowujące się osoby, należy powiadomić policję. Warto również zanotować markę, kolor oraz numer rejestracyjny pojazdu, którym poruszają się osoby, budzące nasze zastrzeżenia i obawy. Informacje te można przekazać dzwoniąc pod numer 997 lub powiadomić swojego dzielnicowego.
Anna Balcerzak, KPP Pułtusk

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB