Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Mróz zatykał oddech na podbiegach

2013-03-17 12:32:51 (ost. akt: 2013-03-17 13:16:16)

Podziel się:

Stadion MOSiRu w Pułtusku, w sobotę 16 marca gościł na swoich obiektach prawdziwych twardzieli i twardzielki. Tego dnia przy delikatnym mrozie, na zaśnieżonej trasie odbył się I Grand Prix Pułtuska w biegach przełajowych.

Organizatorem zawodów był Burmistrz Pułtuska, Szkolny Związek Sportowy, MOSiR oraz MKS Pułtusk. Burmistrz Wojciech Dębski otworzył zawody i zachęcał spikera oraz głównego pomysłodawcę Sławomira Krysiaka do przebiegnięcia najpierw trasy, którą przygotował. A nie było to łatwe zadanie. Mróz niekiedy zatykał oddech na podbiegach. Rywalizowano w kategoriach od rocznika 2004 i młodsi do 1993 i starsi. Najmłodsi mieli do pokonania 400m, a najstarsi 5000 metrów. Zawodnicy i zawodniczki walczyli zawzięcie z własną niemocą i konkurencją. W zawodach wystartowali również sportowcy, którzy często startują np. w maratonach lub uprawiają biegi długodystansowe. Byli i tacy, którzy wybrali Pułtusk, zamiast Warszawy.

Najbardziej porywającą walkę o zwycięstwo stoczyli biegnący razem (a inaczej klasyfikowani) prawie przez 4800 metrów, Kamili Brodowski i Kamil Kozłowski. Młodszy, Kamil Kozłowski praktycznie przez cały dystans pilnował starszego kolegę. Jak cień podążał za nim, krok w krok, nie dał się zgubić, by na ostatnich metrach pokonać starszego kolegę. Inną porywającą rywalizację oglądaliśmy na 1000m w roczniku 1994/6 pomiędzy Wiolettą Żuławik i Pauliną Kozłowską. Wygrała świetna biegaczka, Wioletta Żuławik. Obie dziewczyny biegły pięknym, stylowym krokiem w równym tempie. Wioletta wcześniej urwała się Paulinie. Obie pokazał wspaniały finisz na ostatnich 100 metrach.

Gigantyczne brawa należą się zwycięzcom w najmłodszej kategorii wiekowej, wśród dziewczynek – Klaudii Godlewskiej i Mai Szczerbie, chłopców Arturowi Ciecierskiemu (wszyscy w kategorii 2004 i młodsi).

Zwycięzcami I Grand Prix Pułtuska w biegach przełajowych, w roczniku dziewczęta 2002/03 na 600m wygrała Nikola Uśnik, druga Alicja Kordecka, a trzecia Olga Gosiewska. Najlepszą przełajową biegaczką w roczniku 2000/01 (800m) okazała się Natalia Gąsiewska, druga Roksana Rudnicka, trzecia Weronika Sierzan. Biegaczem w roczniku 2000/01 (1000m) został Adrian Wałowski. Wśród dziewcząt w roczniku 1997/99 (1000m) okazała się Sylwia Abramska. Długodystansowcem przełajowym w kategorii 1997/99 (1500m) został Marek Balcerzak, drugi Daniel Szulecki, a trzeci Dawid Witkowski. W kategorii chłopców rocznik 1994/96 (5000m) wygrał Kamil Kozłowski.

Najlepszą kobietą w kategorii 1993 i starsze okazała się Katarzyna Jankowska. Najlepszym mężczyzną Kamil Brodowski, przed Pawłem Wiśniewskim i Jacekiem Bryśkiewiczem.

Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulował Burmistrz Wojciech Dębski. Zawodnicy startujący w zawodach podkreślali, że to dobry pomysł, a doświadczeni maratończycy, że przy tak delikatnym mrozku biega się wspaniale. Rozmawiali z Burmistrzem, organizatorami, co by tu zrobić, aby jak najlepsi biegacze przyjeżdżali do Pułtuska. Zaproponowali nawet zorganizowanie na Dni Patrona Pułtuska biegu ulicznego. Sami będą, jak mówili, zachęcać innych do startu w biegach przełajowych w Pułtusku. Burmistrzowi i organizatorowi pomysł biegów ulicznych w Pułtusku się spodobał, więc na Mateusza możemy się spodziewać od lat nieoglądanych w naszym mieście biegów ulicznych.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB