Poniedziałek, 23 kwietnia 2018. Imieniny Ilony, Jerzego, Wojciecha

Klaudyny rozdane. Żelazna Dama dla Pani Anny Kamińskiej

2013-03-14 09:14:52 (ost. akt: 2013-03-14 09:19:37)

Podziel się:

Piątek, 8 marca był wyjątkowym świętem dla uczniów, nauczycieli i pracowników Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku. Po raz drugi zostały rozdane statuetki „Klaudyny” w 15 różnych kategoriach. Gala wręczenia statuetek, czyli nagród dla szacownego grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły, wzorowana była na słynnej Gali Oscarowej.

Wyboru nominowanych dokonał specjalnie do tego powołany komitet składający się z członków Rady Samorządu Uczniowskiego oraz pracowników szkoły. Laureaci zostali wybrani w powszechnym głosowaniu przez gimnazjalistów. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły wspólnie oczekiwali z lekkim dreszczykiem emocji i uśmiechu na werdykt młodych jujorów. Wszyscy w eleganckich strojach. Wspólna zabawa sprawiała im wiele frajdy i radości. Wszystkich w podniosłą atmosferę wprowadził Bartosz Chimkowski, a niezwykłą uroczystość prowadzili Teresa Sadowska i Dawid Skoczeń. Statuetki „Klaudyny” wręczały wystrojone, na bardzo dużych obcasach Hostessy, w które wcielały się uczennice szkoły. Konferansjerzy na specjalnie przygotowanej scenie przedstawiali na telebimie nominowanych do poszczególnej kategorii. Laureaci wkraczali na scenę idąc aleją po czerwonym dywanie, a następnie małymi schodami, w otoczeniu stojących ochroniarzy. Po otrzymaniu statuetki, każdy z nich wypowiedział kilka zdań do zebranych na Gali uczniów, nauczycieli, pracowników i gości. Najoryginalniejszy był laureat w kategorii „W zdrowym ciele, zdrowy duch” Pan Artur Salamon, który poprosił o brawa dla pozostałych nominowanych i powiedział, że jesteśmy jedną drużyną. Do każdej kategorii były dialogi oscarowe Teresy i Dawida. Każdy laureat witany był owacjami. Mieliśmy również piękny pokaz gry „pianistycznej” w wykonaniu Pana Andrzeja Ambroziaka.
I tak, honorową statuetkę Żelaznej Damy, otrzymała Pani Dyrektor Anna Kamińska. Statuetka Klaudyny w kategorii Zdobywczyni „Złotej Wierzy” trafiła do Pani Anny Majewskiej. „Pozytywne nastawienie” do Pani Bogusławy Kuchty. „Sokoli wzrok” dla Pani Marzeny Kołodziejskiej. „Dobra rada” dla Pani Elżbiety Iwanowskiej. „Umysł ścisły” dla Pani Ewy Chrzanowskiej. „Twarda sztuka” dla Panów Waldemara Majewskiego i Adama Kruszewskiego. „Zarażam Uśmiechem” i „Mistrzami ciętej riposty” dla Pana Rafała Durasiewicza. „Styl i elegancja” dla Pani Małgorzaty Archackiej. „Sherlock Holms” dla Pani Dyrektor Anny Latek. „W zdrowym ciele, zdrowy duch” dla Pana Artura Salamona. „Pasją i pomysłami” dla Pani Anny Radeckiej. „Wysokie tony” dla Pani Doroty Kwiatkowskiej. „Strażnik Poprawnej Polszczyzny” dla Pani Joanny Malik-Malickiej. „Wielkie serce” dla siostry Emmanueli.

Kończąc Galę, Pani Dyrektor Gimnazjum, zdobywczyni „Żelaznej Damy”, podziękowała wszystkim za wspólną, interesującą i ciekawą zabawę oraz za przygotowanie tej gwiazdorskiej uroczystości. Na koniec każda dziewczyna otrzymała tulipana, w związku z Dniem Kobiet.
Za rok, rozdanie następnych „Klaudyn”.

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Ha ha ha ha #1072104 | 91.235.*.* 1 maj 2013 21:18

  A bawidamek Walduś Majewski to ma być "Twarda sztuka"? Ania - co ty na to???

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. strzała #1063781 | 83.6.*.* 23 kwi 2013 12:26

  Statuetka Klaudyny w kategorii Zdobywczyni „Złotej Wierzy” - co to jest ta złota coś?

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Lili #1054014 | 95.51.*.* 13 kwi 2013 17:09

  I tak od lat duszą się we własnym sosie. Żadnej inwencji...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz