Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Wypadek zakończył pościg. To on strzelał do policjantów.

2013-03-11 10:41:27 (ost. akt: 2013-03-14 09:32:21)

Podziel się:

8 marca w godzinach wieczornych w m. Makowica miało miejsce zdarzenie drogowe, w którym uczestniczyli funkcjonariusze Komendy Głównej Policji. Funkcjonariusze brali udział w działaniach pościgowo-blokadowych za sprawcami, którzy ostrzelali patrol policji w Płońsku.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Nastąpiło gwałtowne załamanie pogody i zmieniły się warunki drogowe. Uczestnicy zdarzenia zostali przewiezieni do szpitala w Makowie. Według wstępnej diagnozy lekarzy funkcjonariusze nie odnieśli poważnych obrażeń.
Komenda Powiatowa Policji w Płońsku, na podstawie postanowienia Prokuratury Rejonowej w Płońsku o poszukiwaniu podejrzanego listem gończym, opublikowała wizerunek poszukiwanego za przestępstwo czynnej napaści na policjanta.Zdarzenie, o czym już informowaliśmy, miało miejsce w miniony czwartek na trasie nr 7 w okolicach Załusk.

Wymieniony podejrzany jest o to, że w czwartek (07.03.br.), w celu zmuszenia funkcjonariusza Policji do zaniechania przeprowadzenia czynności służbowej, dokonał czynnej napaści na tego funkcjonariusza w ten sposób, że oddał do niego strzał z broni palnej posiadanej bez wymaganego zezwolenia, a następnie usiłował potrącić go kierowanym przez siebie pojazdem.

Poszukiwany może posiadać przy sobie broń. W przypadku napotkania poszukiwanego należy niezwłocznie powiadomić Policję i zachować ostrożność.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje na temat miejsca pobytu Zbigniewa Czaplickiego proszone są o pilne przekazanie informacji - kontakt:Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Płońsku - 23-662-15-00

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu - 48-345-24-44

Numery alarmowe Policji - 997, 112.

Informacje można przekazać anonimowo.

Za pomoc w ukrywaniu się poszukiwanego lub dopomaganie mu w ucieczce grozi odpowiedzialność karna.

(za Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu)