Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Aż 10 projektów uchwał w sprawie odpadów

2013-03-09 09:58:56 (ost. akt: 2013-03-09 10:01:07)

Podziel się:

Jak się dowiedzieliśmy do Ratusza, 7 marca do godziny 24.00, zostało złożone, aż 10 wniosków dotyczących metody i stawek opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które mogą być głosowane na najbliższej marcowej Sesji. Niektóre propozycje się pokrywają.

Najbardziej korzystną dla mieszkańców ofertę cenową za odpady przedstawiła Pani Róża Krasucka.
Radny Cezary Gemza (SLD) zaproponował opłatę od osoby – 9 złotych za niesegregowane odpady i 5 złotych za segregowane. Identycznie stawki i metodę widzi Przewodniczący Rady Andrzej Kwiatkowski.
Wiceprzewodnicząca Rady Róża Krasucka złożyła projekt, w którym proponuje, aby pobierać opłaty od gospodarstwa. Gospodarstwo jednoosobowe 10 złotych za odpady niesegregowane, 7 złotych za segregowane. Gospodarstwa dwu i trzy osobowe – 20 złotych za odpady niesegregowane i 15 za segregowane, czteroosobowe i więcej – 30 złotych za niesegregowane i 20 złotych za segregowane.
Radny Ireneusz Purgacz (SPZP) widzi stawkę od osoby, w wysokości 10 złotych za odpady niesegregowane i 6 złotych za segregowane. Tak samo widzi opłatę i metodę Radny Ryszard Befingier (SLD).
Radni PSL (Andrzej Wydra, Andrzej Mitkowski, Ryszard Rutkowski, Adam Nalewajk) – w budownictwie wielorodzinnym od osoby (11 złotych niesegregowane, 7 złotych segregowane). Rodziny dwu i czteroosobowe – iloczyn osoby x stawka, rodziny powyżej czterech osób – stawka jak dla czterech. Natomiast w budownictwie jednorodzinnym od gospodarstwa (gospodarstwo jednoosobowe – 11 złotych za niesegregowane i 7 złotych za segregowane), od gospodarstw wieloosobowych – 25 złotych niesegregowane i 17 złotych za segregowane.
Radny Adam Prewęcki (PSL) zaproponował bonifikatę dla rodzin posiadających Kartę Rodziny 3 plus, w wysokości 30% oraz stawkę 11,50 złotych za niesegregowane i 8,50 za segregowane.
Radni Edward Łaszczych i Franciszek Piórek (obaj SPZP) zaproponowali stawkę od gospodarstwa na terenie sołectw – 26 złotych niesegregowane, 16 złotych segregowane oraz stawkę od osoby na terenie miasta 10 złotych niesegregowane i 6 złotych segregowane.
Radny Sławomir Krysiak (SPZP) zaproponował stawkę od gospodarstwa: do dwóch osób – 22 złote niesegregowane odpady, 14 złotych segregowane. Od trzy osobowych gospodarstw i więcej – 35 złotych niesegregowane, 27 złotych segregowane przy czym każda następna osoba w gospodarstwie będzie powodował wzrost stawki bazowej o 10 punktów procentowych, aż do 10 osób w gospodarstwie.
Radny Stanisław Zaręba (SPZP) widzi stawkę 10 złotych za niesegregowane, 6 złotych za segregowane, przy czym stawki są pomniejszane na piątą i każdą następną osobę o 50%.
Andrzej Łach

Komentarze (18) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Paweł Jakowicki #1037559 | 83.6.*.* 28 mar 2013 11:31

  PODAJE LINK poniżej. Jak wygląda w Polsce szkolenie mieszkańców co do segregacji śmieci http://www.youtube.com/watch?v= eEYviq_k4rE Paweł Jakowicki

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Paweł Jakowicki #1035254 | 83.31.*.* 26 mar 2013 15:15

  Mamy własny plan realizujemy go powoli przepraszam za to powoli ale nie mamy instrumentów burmistrza czy starosty czy lidera biznesu pułtuskiego byłoby szybciej. A tak Operacja Pułtusk 2011-2021 traw a mamy projekt statutu na pewno to mogę zdradzić będziemy prowadzić w ramach zadań statutowych działalność gospodarczą i dzięki tym zapisom tworzyć nowe miejsca pracy. Musze podziękować Panu Adamowi Prewedzkiemu za kontakt z instytucją świadczącą gratis pomoc prawną. I odpowiadając na pytanie co chcemy promować to co sami zbudujemy. Zachęcam do współpracy Paweł Jakowicki INFO BUS 697 388 163

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Pułtuszczak #1031070 | 83.24.*.* 22 mar 2013 12:57

  W pułtuskim ratuszu jest wydział do spraw promocji miasta.Tylko co promować w mieście , gdzie rudera goni ruderę, to , co było kiedyś zadbane i działało teraz przedstawia obraz nędzy i rozpaczy.Dom Polonii zdycha finansowo bo pies z kulawą nogą tu nie zawita.Tylko zadłuża się miasto i oszukuje obywateli a lokalne szmatławce milczą i promują najbardziej nieudolnego burmistrza w historii Pułtuska.Miasto zdechło fizycznie i finansowo.Co chce pan promować panie Pawle?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Paweł Jakowicki #1030981 | 83.31.*.* 22 mar 2013 12:00

   Przepraszam że wtrąca się w dyskusję ale uważam że Panie i Panowie gotowe, stosowane powszechnie od wielu lat sprawdzone i udokumentowane rozwiązania macie na tacy podane u sąsiadów wystarczy poprosić emailem o informacje i otrzymacie wiele ciekawych stosowanych rozwiązań do wyboru do koloru i tak w każdym nie rozwiązanym ostatecznie jeszcze przypadku krótko mówiąc Panie i Panowie w Europie wszystkie rozliczenia dotyczące zadań gmin zostały rozstrzygnięte i rozwiązane wiele lat temu. Mamy tak naprawdę gotowe do zastosowania schematy, trzeba o nie poprosić partnerów z Uni Europejskiej I EWENTUALNIE ZASTOSOWAĆ U NAS NAJLEPSZE TJ. NAJTAŃSZE ROZWIĄZANIE. W ratuszu kiedyś pracował Sławek Popko, który to człowiek w ciągu trzech miesięcy nawiązał kontakt z pięcioma miastami w Europie, mało tego Miasta te zadeklarowały wszechstronna pomoc, włącznie z finansowa, ponieważ w ich budżetach przewidziano takie wydatki które traktuje się jako inwestycje i co Burmistrz Rutkowski zwolnił wolnomyśliciela po trzech miesiącach za nad standard pułtuski. A morał z tego taki że babrzemy się w sza...bie od lat, a rozwiązania gotowe lezą na tacy. Mogę się mylić ale proszę wziąć pod rozwagę sposób rozwiązania nie komplikując .......... sprawy ? ZACHĘCAM DO WSPÓŁPRACY OBYWATELSKIEJ NAD PARTYJNEJ W DOBRZE ZORGANIZOWANYM STOWARZYSZENIU NA RZECZ PROMOCJI I ROZWOJU REGIONU PUŁTUSKIEGO. Stowarzyszeniu im.Piotra Skargi Pozdrawiam I zachęcam do współpracy INFO BUS Paweł Jakowicki 697 388 163

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mieszkańcy Pułtuska #1022694 | 14 mar 2013 13:01

   Nie pisz głupstw H.R., bo to że radni walczą na komisjach to bardzo dobrze. Co innego, że tak długo nie mogą się dogadać i ktoś z zewnątrz, tu jak czytam wojewoda, zgotuje nam to czego nie chcemy. Panowie szlachta liberum veto już dawno mamy za sobą, i prosimy do niego nie wracać. Z kolejnej informacji zatyt.: „Aż 10 projektów uchwał w sprawie odpadów” wynika, że są dwa czy trzy naprawdę niegłupie projekty. Do roboty! Prosimy też pamiętać, że nie jesteśmy bogatym społeczeństwem. Rozpatrzcie rzecz całą prospołecznie!

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (18)