Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Odrobina łagodności”, czyli wieczorne spotkanie miłosne u Skargi

2013-03-08 18:40:25 (ost. akt: 2013-03-08 18:44:35)

Podziel się:

Środowy wieczór (6 marca) w Liceum Ogólnokształcącym im. Ks. Piotra Skargi w Pułtusku był miejscem o niezwykłej atmosferze miłosnej. Kinga Szajczyk (pomysłodawczyni i organizatorka) wspólnie z nauczycielkami: Paniami Martą Juzepczuk, Jolantą Wotawą i Lidią Chymkowską zorganizowały wieczór literacko-muzyczny o tematyce miłosnej pt.: „Odrobina łagodności”.

Przybyli goście ogrzewali się dzięki blaskowi świec, gorącej herbacie i kawie oraz mogli skosztować „coś” słodkiego. W wejściu czekała uczennica, Alicja Komkowska z koszem miłosnych cytatów, które losowali przybyli do Skargi i zachowując na pamiątkę.

Kinga Kozłowska i Piotr Sadowski w roli konferansjerów wprowadzali nas w nastrój wieczoru. Daria Borek swoim pięknym, energicznym głosem śpiewała piosenki swojej „idolki” Maryli Rodowicz pt. „Zamiast wódkę pić” oraz „Gaj”. Że miłość nie zawsze jest szczęśliwym uczuciem udowodnił to duet Eweliny Wróblewskiej (wokal) i Bartka Salomona (gitara), którzy wykonali najnowszy utwór Rihanny „Stay”. Miłość wyśpiewała również Malwina Pawlewicz we wzruszającej piosence „Szyba” z musicalu „Metro”. Karolina Baraniczenko wykonała utwór Ed sheeran „Give me love” oraz z Panem Stanisławem Rudnickim piosenkę Perfectu „Kołysanka dla nieznajomej”. W trakcie występu Pana Stanisława Rudnickiego można było wygrać płytę , wystarczyło powiedzieć kto napisał słowa do piosenki „Miłość” . Nagrodę otrzymała Kamila Rud, a wygrana płyta nosi tytuł „Ballady z krainy łagodności”

Uczucie można wyrażać również w nowoczesny sposób, udowodniał Dawid Wichowski, który wykonał piosenkę „ Stand by me” Johna Lennona beatboxując.

Podczas wieczoru mogliśmy zanurzyć się w wierszach Damiana Giełzakowskiego w interpretacji Kingi Kozłowskiej pt. „Drzewo” i „Przeszłość”. Natomiast swoją własną muzyczną kompozycje elektroniczną zaprezentował Michał Smutkiewicz.

Utwór Dżemu pt. „List do M” to przejmująca i jakże piękna piosenka o miłości tym razem do mamy, wykonał ją znakomity szkolny zespół złożony z Małgorzaty Arbudzińskiej (wokal), Adama Bochenka (perkusja), Sebastiana Sowy (gitara), Adriana Szuberta (gitara) i Czarka Wróblewskiego (gitara)

Chwytający za serce utwór o samotności zaśpiewał duet Kingi Szajczyk i Marcina Malinowskiego, którym akompaniował Czarek Wróblewski pt. „W naszym niebie”. Było to idealne zakończenie spotkania. To był naprawdę niesamowity, pełen blasku i prawdziwej miłości do muzyki i osób bliskich sercu wieczór. Gospodarze na zakończenie zaprosili na kolejne spotkanie, które odbędzie się niebawem. Nich żałuje ten, kto nie był. Uwaga, nie przegap następnego spotkania.Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB