Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

25 kilometrów kanalizacji

2013-03-05 17:22:57 (ost. akt: 2013-03-05 17:24:20)

Autor zdjęcia: Arch. GG

Podziel się:

25 km. – tyle ma wynosić długość kanalizacji sanitarnej w Pułtusku – Popławach. Do sieci kanalizacji zostanie połączonych 895 gospodarstw na 46 ulicach. Po zakończeniu inwestycji gmina Pułtusk będzie skanalizowana w 90 proc.

Inwestycję podzielono na pięć etapów. Budowa I etapu kanalizacji zakończyła się w lipcu ubiegłego roku. W tym czasie także wydano pozwolenie na użytkowanie już powstałej kanalizacji. W sierpniu ubiegłego roku przystąpiono do budowy kolejnych etapów. I tak do grudnia 2012 roku powstało 12 km. Kanalizacji. Do użytku oddani już 6 km, a termin zakończenia prac przypada na 30 września br.
Wartość projektu, którego nazwa brzmi: „Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Pułtusk”, szacuje się na 42,5 mln zł z czego ponad 25 mln ma stanowić dofinansowanie z funduszy Unii Europejskiej, konkretnie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.
Samorząd Pułtuska chce aby projekt kanalizacji obejmie również ulice: Nasielską, Marii Skłodowskiej-Curie, Batalionów Chłopskich, Kosynierów Oraz Kubusia Puchatka. Wtedy długość sieci kanalizacji wydłużyłaby się o ponad 2 km, a koszt inwestycji wyniósłby ponad 3 mln zł. W tej sprawie złożony już został wniosek o dofinansowanie do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Jednak kanalizacja Popław to nie jedyna inwestycja w gminie Pułtusk. „W obecnym roku łącznie na inwestycje planujemy wydać ok 27 mln zł. Środki zewnętrzne pochodzić będą z funduszy UE ( ponad 19 mln) oraz dotacji w ramach funduszy krajowych (0,6 mln – Narodowy Program przebudowy Dróg Lokalnych oraz 1 mln Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej)” – przekonuje burmistrz Pułtuska Wojciech Dębski.
Wśród inwestycji zaplanowanych na ten rok znalazły się m.in. modernizacja ul. Nowaka i okolic; budowa drogi pomiędzy ul. Wyszkowską a Sukienniczą; wykup gruntów pod cmentarz komunalny; zakup samochodu dla OSP Płocochowo; modernizacja oświetlenia.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB