Czwartek, 19 lipca 2018. Imieniny Alfreny, Rufina, Wincentego

Akcja weź paragon! 63 mandaty

2013-03-05 14:24:27 (ost. akt: 2013-03-05 14:26:29)
Urząd Skarbowy w Ełku zachęca do akcji "Weź paragon"

Urząd Skarbowy w Ełku zachęca do akcji "Weź paragon"

Autor zdjęcia: arch. redakcji

Podziel się:

Z dniem 1 stycznia 2013 r. zwiększył się zasięg terytorialny działania Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie o powiaty województwa mazowieckiego: mławski, żuromiński, ciechanowski, przasnyski, pułtuski, makowski.

Z dniem 1 stycznia 2013 r. zwiększył się zasięg terytorialny działania Dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Olsztynie o powiaty województwa mazowieckiego: mławski, żuromiński, ciechanowski, przasnyski, pułtuski, makowski. W związku z tym prowadzono tam czynności sprawdzania prawidłowości ewidencjonowania sprzedaży. UKS w Olsztynie sprawdził w powiecie przasnyskim 175 podmiotów gospodarczych pod kątem prawidłowości ewidencjonowania sprzedaży za pośrednictwem kasy fiskalnej. Na nieuczciwych przedsiębiorców nałożono 63 mandaty. Podobnie jak w latach ubiegłych akcję promował humorystyczny rysunek Andrzeja Mleczki z dobrze znanym hasłem „Nie bądź jeleń, weź paragon”. Przebiegała ona dwutorowo: z jednej strony prowadzono kampanię informacyjno-edukacyjną, której celem było uświadomienie konsumentom dlaczego należy brać paragon. Paragon stanowi podstawę reklamacji, ale nie tylko. Biorąc paragon mamy pewność, że zapłacony podatek, wliczony w cenę towaru trafi do budżetu państwa, a nie do kieszeni nieuczciwego przedsiębiorcy. Biorąc paragon wspieramy uczciwą konkurencję i walczymy z szarą strefą. Równolegle sprawdzano prawidłowość ewidencjonowania sprzedaży za pośrednictwem kasy rejestrującej. Kwota mandatu wynosi obecnie od 160 zł do 3200 zł.

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bolek #1012389 | 95.49.*.* 5 mar 2013 21:00

    Tak zbierają na premię dla Rostockiego i jego osmiu zastępców , ok postawcie więcej biedronek tylko tam głupi polaczek znajdzie prace za tysiaka ale tam dają paragony tylko zyski idą do Portugalii

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)